×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od marca 2017 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu we współpracy z Fundacją Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, realizowany jest projekt pod nazwą - „Współpraca kluczem do sukcesu”.


 
Podjęte przez naszą szkołę działanie, ma na celu podniesienie jakości oraz atrakcyjności oferty edukacyjnej poprzez umożliwienie uczniom zdobycia dodatkowych, certyfikowanych uprawnień jak również, poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności zawodowych zwiększające ich szanse na rynku pracy. 
W ramach programu odbywają się kursy oraz szkolenia specjalistyczne w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień, wiedzy i umiejętności zawodowych, dedykowane dla uczniów kształcących się w zawodach:
- technik ekonomista: - Szkolenie menadżerskie
- technik informatyk: - Instalacja i konfiguracja MS Project Server 2003, - Microsoft Projekt 2007, - Praktyczne zastosowanie MS Project 2003
- technik reklamy: - Zarządzanie kosztami i harmonogramy 
- technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa: - Obsługa światowego systemu dystrybucji i sprzedaży AMADEUS, - IATA Food and Beverage Manager-Menager żywnościowy
- technik żywienia i usług gastronomicznych - Kurs sommeliera, - Kursu kuchnia międzynarodowa
 
Do końca maja br. z kursów skorzystało 117 uczniów, pozostała grupa tj. 53 osoby swoje zajęcia rozpocznie od września 2017. Uczestnicy, którzy zakończyli swoje szkolenia, właśnie rozpoczynają odbywanie stażów w kołobrzeskich zakładach pracy z zagwarantowanym stypendium stażowym w wysokości 1.850,00 zł. brutto.
Ponadto, w ramach realizowanego projektu w marcu 2017 zostało zakupionych 38 zestawów komputerowych, które wzbogaciły wyposażenie pracowni dla technikum informatycznego oraz technikum reklamy. Jeszcze w tym roku szkolnym nowe wyposażenie zyska również pracownia gastronomiczna.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn