×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzili działania profilaktyczne, w ramach przedsięwzięcia „Dzień Odblasków”.
 
Celem przedsięwzięcia pod nazwą „Dzień Odblasków” zainicjowanego przez polską policję jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.
O tym, że odblaski w znaczący sposób podnoszą bezpieczeństwo na drodze nikogo nie trzeba przekonywać. Analizy wskazują bowiem, że w okresie jesienno-zimowym kierowca widzi pieszego ubranego w ciemne kolory dopiero kilkanaście metrów wcześniej. Dzięki nawet małemu elementowi odbijającemu światło osoba idąca poboczem drogi jest dostrzegana z odległości kilkuset metrów. Daje to kierowcy odpowiednio dużo czasu na prawidłową reakcję. Należy podkreślić, że zgodnie z nowelizacją Prawa o Ruchu Drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.
W trakcie wczorajszych działań policjanci w rejonach przejść dla pieszych rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego odblaskowe elementy.
 
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn