×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu przeprowadziła szkolenie adresowane do pracowników służb socjalnych powiatu kołobrzeskiego. Warsztaty prowadzone były w formie zajęć praktycznych oraz teoretycznych.
 
 
Niestety na co dzień pracownicy ośrodków pomocy społecznej spotykają się w swojej pracy z przemocą fizyczną oraz agresją słowną ze strony osób, którym chcą pomóc. Dlatego kołobrzescy funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie praktyczne, które obejmowało podstawowe elementy samoobrony w sytuacji ataku napastnika. Pracownicy socjalni, dzięki takim zajęciom poszerzyli wiedzę oraz umiejętności w zakresie zachowania się i postępowania w sytuacji zaistniałego zagrożenia. Prowadzący zwrócił uwagę i zaprezentował jak wiele przedmiotów wokół nas może być niebezpieczne, kiedy znajduje się w rękach napastnika. 
Szkolenie zorganizowane przez kołobrzeskich funkcjonariuszy dotyczyło doskonalenia kompetencji osobistych pracowników socjalnych w zakresie komunikacji interpersonalnej w kontakcie z klientem. W tej części uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia dotyczące między innymi kontroli własnych emocji w kontakcie z agresywnym klientem, czy też sposoby reagowania na takiego petenta. Zajęcia teoretyczne pomogły w utrwaleniu wiedzy pracowników socjalnych w obszarze umiejętności oceny sytuacji i osób oraz nawiązywania pierwszego kontaktu w sytuacji kryzysowej.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn