×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Muzeum Zimnej Wojny zaprasza na czwartą edycję Zlotu Zimnowojennego - spotkania miłośników historii wojskowej lat 1945-1992 oraz właścicieli zabytkowych pojazdów militarnych z tego okresu. Miejscem wydarzenia będzie teren byłej, radzieckiej, tajnej bazy - magazynu broni atomowej Obiekt 3001 w Podborsku.


Najświeższe informacje na temat IV Zlotu Zimnowojennego: 
Listę uczestników IV Zlotu Zimnowojennego w Podborsku otwiera sianowskie Stowarzyszenie Historyczne Pochodnia. Jej członkowie zaprezentują sylwetki żołnierzy jednostek powietrznodesantowych, operujących w ramach Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej w latach osiemdziesiątych. Park maszynowy otwiera holowana wyrzutnia rakietowa polskiego projektu, WP-8z, przeznaczona dla wojsk powietrznodesantowych. Obiekt pochodzi ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Kolejne zgłoszenie uczestnictwa napłynęło ze strony Grupy Rekonstrukcji Historycznej Kołobrzeg. W czasie IV Zlotu Zimnowojennego w Podborsku jej członkowie zaprezentują umundurowanie wojsk zmechanizowanych Sił Zbrojnych PRL. Podczas zlotu nie zabraknie radzieckich samochodów terenowych UAZ-469B. Jednym z nich będzie odrestaurowany w ostatnim czasie eksponat ze zbiorów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Kolejny pojazd, który będzie można zobaczyć podczas IV Zlotu Zimnowojennego to radziecki samochód ciężarowy GAZ-66. Do Podborska przyjedzie z Kołobrzegu .Amerykański samochód ciężarowy REO M35 to kolejna maszyna, która 14 lipca pojawi się w Podborsku. Na IV Zlot Zimnowojenny pojazd przyjedzie z Rogowa. Radziecki samochód terenowy GAZ-69 to kolejny pojazd, który obejrzymy podczas IV Zlotu Zimnowojennego. Maszyny tego typu wykorzystywane były przez żołnierzy służących w Obiekcie 3001 w Podborsku.
Podczas IV Zlotu spotkamy również Grupę Rekonstrukcji Historycznej Desantura z Bydgoszczy. Jej członkowie zaprezentują umundurowanie wykorzystywane przez Armię Radziecką w schyłkowym okresie istnienia ZSRR. Grupa Rekonstrukcji Historycznej Moro z Ustki na Zlocie Zimnowojennym pojawi się po raz pierwszy. W Podborsku jej członkowie zaprezentują umundurowanie, wyposażenie oraz uzbrojenie Sił Zbrojnych PRL używane między innymi w latach siedemdziesiątych. Z kolei po raz drugi, Podborsko odwiedzi Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13. Batalion ze Szczecina. Podczas IV Zlotu Zimnowojennego jej członkowie zaprezentują się w mundurach Sił Zbrojnych PRL.

Informacje i zdjęcie pochodzą z FB - zobacz

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn