×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Znamy wstępne wyniki matur 2018 w naszym powiecie - zdawalność jest wyższa od średniej z województwa. Ale 26%  tegorocznych maturzystów nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu i będzie mogło powtórzyć maturę 21 i 22 sierpnia.
[hdvs videoid=5513]

Do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2018 roku w całym kraju przystąpiło 247 840 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2018 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego:
1. w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego;
2. w części pisemnej z języka polskiego, matematyki, wybranego języka obcego nowożytnego.
Zdawalność egzaminu maturalnego w kraju w liceach ogólnokształcących wyniosła 88,3% + 10,6% uprawnionych do egzaminu poprawkowego, natomiast w technikach 69,6% + 22,3% uprawnionych do egzaminu poprawkowego.
W roku 2018 do egzaminu maturalnego przystąpiło 582 absolwentów, w tym 317 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 265 absolwentów techników. Egzamin maturalny zdało ogółem 81,53% absolwentów naszych liceów i 86,52% absolwentów techników.
Do egzaminów poprawkowych w sierpniu będą mogli przystąpić uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu, zatem 26% tegorocznych maturzystów z terenu naszego powiatu będzie mogło powtórzyć egzamin maturalny w sierpniu. Egzamin maturalny w terminie poprawkowym jest dla osób, które przystąpiły do matury ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych (pisemnych: język polski, matematyka, język obcy nowożytny oraz ustnych: z polskiego i języka obcego nowożytnego) i nie zdały tylko jednego przedmiotu w części ustnej lub pisemnej. Zdający musi złożyć w terminie do dnia 10 lipca 2018 r. pisemne oświadczenie o woli przystąpienia do egzaminu w macierzystej szkole. Egzamin pisemny poprawkowy odbędzie się 21 sierpnia, egzaminy ustne poprawkowe odbędą się w dniach 21- 22 sierpnia br.
Preferencje uczniów : (najczęściej wybierane rozszerzenia podczas tegorocznej matury)
• j. angielski – 285 uczniów
• j. polski – 203 uczniów
• geografia – 160 uczniów
• matematyka – 103 uczniów
• biologia - 81 uczniów
• chemia – 77 uczniów
• fizyka z astronomią – 55 uczniów
• historia – 55 uczniów
• wiedza o społeczeństwie – 26 uczniów
• informatyka – 20 uczniów
Preferencje uczniów w roku bieżącym są podobne jak w ubiegłych latach - z przedmiotów dodatkowych uczniowie najchętniej wybierają te przedmioty, które są punktowane w rekrutacji na wybrane kierunki studiów wyższych.
W Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu ogólny wynik jest wyższy niż w roku ubiegłym o 15%. Najwyższy wynik osiągnęli nawigatorzy z wynikiem 96,5%, a najniższy wynik logistycy z wynikiem 83%.
W Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu ogólny wynik jest wyższy niż w roku ubiegłym o 10,75%.
Najwyższy wynik uzyskali uczniowie o kierunku technik informatyk 100%, technik ekonomista 95,5%, natomiast najniższy wynik technik hotelarstwa 45,18%.
W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu ogólny wynik jest niższy o 0,8% niż w roku ubiegłym.
W Liceum Ogólnokształcącym im. Macieja Rataja w Gościnie ogólny wynik jest niższy o 5% niż w roku ubiegłym (należy zaznaczyć, że w porównaniu do roku ubiegłego do matury przystąpiło o 20 uczniów więcej).
W Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu ogólny wynik do roku ubiegłego jest wyższy o 5,5%.

ilustracja: unsplash.com
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn