×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Policja ostrzega przed złodziejami, którzy okradają mieszkania. Oszuści podają się za pracowników różnych firm i instytucji, pod różnymi pretekstami wchodzą do mieszkań, a następnie korzystając z ich nieuwagi, kradną pieniądze lub inne wartościowe przedmioty. W piątek ofiarą takiego oszustwa stała się 87-latka z Kołobrzegu.


Z relacji pokrzywdzonej seniorki wynikało, że w godzinach popołudniowych do mieszkania przyszły dwie osoby, około 60-letni mężczyzna i kobieta. Para poinformowała seniorkę o konieczności spisania licznika wody oraz o niedopłacie za wodę. Kobieta przekazała 200 zł tytułem niedopłaty. W trakcie pobytu fałszywych urzędników z mieszkania zginęła gotówka, 1100 złotych. Łącznie seniorka straciła po wizycie „wodociągowców” 1300 złotych.
Policja upomina: by ustrzec się przed złodziejami, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy.
Należy zachować ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać należy skontaktować się z Policją pod nr telefonu 112.Photo by Daniel von Appen on Unsplash
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn