Wydarzenia Dnia

 

Po zimowych feriach dzieci z klas I-III wrócą do szkół podstawowych. Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej ogłosili decyzję o powrocie do stacjonarnego nauczania 18 stycznia.

-Ta decyzja jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności, w warunkach rozwoju pandemii w Polsce. Wszędzie dookoła w Europie widzimy narastającą trzecią falę, widzimy u najbliższych sąsiadów, na Słowacji i w Czechach, że tam też sytuacja ulega pogorszeniu. Widmo trzeciej fali jest bardzo realne, państwa podejmują działania albo zaostrzające albo utrzymujące obostrzenia. Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że sytuacja w Polsce wygląda stabilnie, nie mamy gwałtownego skoku zachorowań, zgonów czy obłożenia szpitalnego - powiedział minister Adam Niedzielski.

- Nauczanie zdalne w klasach I-III jest trudne i takie nauczanie przynosi najwięcej efektów, gdy odbywa się stacjonarnie. Podczas grudnia i na początku stycznia odbyliśmy szereg konsultacji z utworzoną wcześniej radą konsultacyjną – potwierdził podczas konferencji Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. 

Ważąc wszystkie za i przeciw, opierając się też na modelach prognostycznych, doszliśmy do wniosku, że krokiem najbardziej "nieśmiałym", który możemy wykonać, a który nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie stacjonarnej w klasach I-III od 18 stycznia - dodał minister zdrowia.

Rząd przedłużył do 31 stycznia obowiązywanie wszystkich innych obostrzeń.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Pogoda

Pochmurno

-9°C

Kołobrzeg

Pochmurno

Wilgotność: 91%

Wiatr: 14 km/h

  • 18 Sty 2021

    Przewaga chmur -1°C -11°C

  • 19 Sty 2021

    Śnieg 2°C -1°C

Nasze Programy

chronograf TKK
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
głos seniora
kwadrans z historia
zebranie na zywo
zrobtosam
drzewa
Echa sportu
Gaweda-historyczna
Bardziej Aktywny Kołobrzeg
 

Najnowsze wideo

Mobilna stacja bada jakość powietrza

Sty 15, 2021 / Najnowsze artykuły

Zapisy na szczepienia

Sty 15, 2021 / Najnowsze artykuły

Biblioteka ogłasza konkurs

Sty 13, 2021 / Najnowsze artykuły

Mandat obowiązkowy? (wideo)

Sty 12, 2021 / Najnowsze artykuły

Szczepienia w Kołobrzegu (wideo)

Sty 08, 2021 / Najnowsze artykuły

Od poniedziałku „Zdrowy Tydzień z Mosirem"

Sty 08, 2021 / Najnowsze artykuły

Punkt ładowania pojazdów elektrycznych w mieście

Sty 08, 2021 / Najnowsze artykuły