Pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie ze Strażą Miejską prowadzą akcję pomocy osobom bezdomnym pod hasłem "Śniegowiec". W ramach akcji patrolowane są altanki na działkach, pustostany oraz inne miejsca, w których koczują bezdomni.

Akcja „Śniegowiec” prowadzona jest w naszym mieście już od 2008 roku. Pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach tej akcji zajmują się osobami bezdomnymi, które nierzadko same wykluczyły się ze społeczeństwa i nie chcą wrócić do normalnego życia. 

Są to najczęściej altanki na działkach i pustostany, czyli miejsca, które nie są przeznaczone do życia. Dlatego pracownicy socjalni docierają do bezdomnych, którzy w takich warunkach mieszkają. Dostają koce, kołdry i ciepłe ubrania, które mają im pomóc przetrwać zimę. Ale to na czym nam najbardziej zależy, to aby bezdomni przychodzili do ogrzewalni, mówi Beata Augustyn.

Jednak wielu bezdomnych nie decyduje się na pobyt w ogrzewalni.

Obecnie kołobrzeskiej ogrzewalni przy ulicy Zwycięzców przebywa 20 osób.

W tej chwili pracownicy socjalni mają pod opieką dziesięcioro bezdomnych.

Akcja sniegowiec trwa od listopada do końca marca.

 

Więcej na ten temat już wkrótce w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Słonecznie

3°C

Kołobrzeg

Słonecznie

Wilgotność: 84%

Wiatr: 17 km/h

  • 27 Lut 2021

    Przewaga chmur 6°C 2°C

  • 28 Lut 2021

    Przewaga chmur 4°C 2°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo