Będzie więcej punktów szczepień przeciwko COVID-19 w Kołobrzegu. To dobra informacja. Zła jest taka, że wielu mieszkańców po 70 roku życia, którzy od dzisiaj mogą się rejestrować, narzeka na brak informacji i słabą organizację akcji.

 

Dzisiaj, 22 stycznia ruszyła rejestracja seniorów 70 + na szczepienia przeciwko COVID - 19. Tyle teorii. W praktyce bywa z tym różnie, o czym opowiadają nam seniorzy spotkani przy przychodni przy Jedności Narodowej. Seniorzy narzekają na brak informacji i organizacji.

Dobrą informacją jest ta, że w Kołobrzegu ma być więcej punktów szczepień. Np. w Uzdrowisku. W ośrodku Mewa V trwają prace niezbędne do przeprowadzenia akcji. Są odświeżane gabinety. Wyznaczane drogi dla pacjentów. Dzisiaj do NFZ ostatnie wysłany wniosek o wpisanie na listę punktów szczepień.

Na wspomnianej stronie znajdują już 4 inne punkty. Do dwóch, o których wcześniej informowaliśmy czyli Przychodni Wojskowej i Arki, dodano ośrodek Holtur w Podczelu i szpital. Ale dzisiaj nie można się w tych dwóch ostatnich rejestrować. W Holturze trwają przygotowania do przeprowadzenia akcji. W szpitalu rejestracja ruszy w poniedziałek, 25 stycznia. Rejestracja dla osób 70+ i 80+ w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu będzie możliwa m. in. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 pod numerami telefonów: 94 35 30 355 oraz 534 536 534.

Komentarze  
+3 # yyy 2021-01-22 18:50
Przecież to było oczywiste, że taka akcja organizowana przez rząd zakończy się jedną wielką kompromitacją. Jak szczepienia mają wyglądać w ten sposób to cała akcja będzie się ciągnąć latami. Zaszczepienie 3/4 ludności kraju ~~28 mln osób przy aktualnym tempie ~~600-700 tys /mies (a faktycznie połowa, bo trzeba przyjąć 2 dawki) potrwa jakieś 7 lat.
A jeśli chodzi o dostępność szczepionki - w Polsce są też fabryki farmaceutyczne, które mogą coś takiego produkować - ale żaden koncern nie podzieli się kurą znoszącą złote jaja.
Cóż niektórym zależy by pandemię zwalczać, a niekoniecznie by ją zwalczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # aaaaa 2021-01-23 19:18
@yyy
Całość prac mających na celu opracowanie i wprowadzenie do produkcji szczepionek na koronawirusa powinna być kierowana przez ONZ/WHO (chyba po to są te organizacje) a nie prywatne firmy. Dokumentacja dot. produkcji szczepionek powinna być przekazana do wszystkich firm farmaceutycznych na świecie, które są w stanie produkować szczepionkę, a nie tylko do zakładów/filii kilku firm.
Ale niektórzy chcą zarobić nawet na tragedii zwykłych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Słonecznie

3°C

Kołobrzeg

Słonecznie

Wilgotność: 84%

Wiatr: 17 km/h

  • 27 Lut 2021

    Przewaga chmur 6°C 2°C

  • 28 Lut 2021

    Przewaga chmur 4°C 2°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo