Kołobrzeska Poradnia pedagogiczno- psychologiczna już o raz drugi stała się ośrodkiem koordynacyjno-opiekuńczo-rehabilitacyjnym w ramach rządowego programu „Za życiem”, adresowanego do dzieci z niepełnosprawnościami lub

zagrożeniem niepełnosprawnością.

Program "Za życiem" zapewnia kompleksową i wieloetapową pomoc dziecku niepełnosprawnemu od urodzenia, do momentu rozpoczęcia nauki w szkole. Swoimi działaniami obejmuje również rodzinę.

Aby dostać się do programu należy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie poradni  i dołączyć odpowiednie dokumenty. Konsultacje z lekarzem pediatrą ze specjalnością neurologii dziecięcej odbywają się również w poradni.  

Zajęcia odbywają się na miejscu, oraz w gabinetach specjalistów, z którymi poradnia ma podpisana umowę. I co najważniejsze, program przynosi efekty.  Program wsparcia dla rodzin "Za życiem" potrwa do 2026 roku.

Na ten cel, poradnia otrzymała dotację w wysokości ponad 4 milionów złotych, tj. czterokrotnie więcej, niż w poprzedniej edycji.

Więcej informacji w materiale wideo i na stronie internetowej poradni.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK