Regionalny szpital w Kołobrzegu zakupił nowoczesne urządzenie laserowe, które będzie wykorzystywane przy leczeniach chorób prostaty, kamicy oraz nowotworów górnych dróg moczowych.

Dzięki laserowi bedzie można w najnowocześniejszy sposób leczyć między innymi rozrost prostaty. Wcześniej zabieg wykonywany był innymi metodami, teraz przy użyciu światła laserowego można wyłuszczyć gruczolaka prostaty, tzw. metodą enukleacji. Przy użyciu urządzenia wykonywane są także zabiegi metodą RIRS, czyli wstępujące postępowanie wewnątrznerkowe przy użyciu giętkiego ureterorenoskopu.Jest to małoinwazyjny zabieg, polegający na endoskopowym usuwaniu kamieni z układu kielichowo-miedniczkowego nerki.

Zabiegi przy użycia lasera Jena wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Co ważne, pacjent zostaje wypisany do domu następnego dnia.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+2 # jareks 2022-11-11 08:06
Mamy nowoczesny sprzęt. Super :) Cieszymy się bardzo. Ale czy mamy odpowiednią kadrę medyczną do jego obsługi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Ehh 2022-11-11 22:21
Super ,że mamy kolejny nowoczesny sprzęt w kołobrzeskim szpitalu ,tylko szkoda ,że w tym samym szpitalu nie ma specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Ładny szpital i nowoczesny sprzęt to pół sukcesu , zatrudnijcie specjalistów, którzy rzeczywiście będą nas leczyć ,a nie bawią się w lekarza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Targi Gastro - Hotel

Kwi 17, 2024 / Miasto

3xK już w ten weekend

Kwi 17, 2024 / Najnowsze artykuły

Rozmowy z Widokiem na Powiat 17.04.2024 (wideo)

Kwi 17, 2024 / Rozmowy z widokiem na powiat

Swapping w Ekonomie

Kwi 17, 2024 / Powiat

Rozśpiewane przedszkolaki

Kwi 17, 2024 / Miasto