“Zadbaj o bezpieczeństwo swego psa”. Pod takim hasłem trwa bezpłatna akcja czipowania czworonogów, skierowana do mieszkańców naszego miasta.

W trosce o bezpieczeństwo naszych pupili Miasto przy współpracy z Polskim Towarzystwem  Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, ponownie prowadzi bezpłatną akcję czipowania psów. W Kołobrzegu, oznakujemy czworonoga w Przychodni Weterynaryjnej Mariusza Brelika, przy ulicy Zaplecznej. 

Jak działa mikroczip umieszczony pod skórą zwierzęcia? Po wszczepieniu urządzenia zwierzę zostaje przypisane do danych właściciela w międzynarodowej bazie identyfikacyjnej, ale żeby go odczytać, potrzebny jest specjalny czytnik, który posiada straż miejska, schronisko oraz lekarze weterynarii.

Akcja bezpłatnego znakowania psów finansowana jest przez Urząd Miasta i jest częścią Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasto Kołobrzeg. Akcja potrwa do 9 grudnia. Na czipowanie można się umówić pod numerem telefonu 503687321. Szczegóły można znaleźć na stronie www.oznakujpsa.pl

Przypominamy, usługa dla mieszkańców jest bezpłatna.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK