Dzisiaj, na plenerze oddziału muzeum Dzieje Oręża Polskiego miała miejsce akcja przestawiania wielotonowych obiektów fortyfikacyjnych. Przenoszone były zarówno obiekty bojowe jak i wartownicze pochodzenia polskiego, poradzieckiego czy poniemieckiego.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu już od kilku lat realizuje „Projekt Schron”, który polega na gromadzeniu i ekspozycji obiektów fortyfikacyjnych, stanowiących zabytki architektury wojskowej. Schrony znajdujące się w muzeum, zbierane są z rożnych miejsc. Teraz zostały one pogrupowane i co ważne, można się im przyjrzeć z bliska. Jednocześnie, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu prosi o kontakt osoby posiadające informacje o zabytkach, które powinny znaleźć się w polskich muzeach. Informacje i zdjęcia można przesyłać na adres  e-mail: dyrektor@muzeum.kolobrzeg.pl , alekost@wp.pl lub zgłaszać pod numerem tel. 601402400.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK