×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W niedzielę z Portu Jachtowego w Kołobrzegu ruszył marsz OnkoRejs przez Międzyzdroje do Świnoujścia z udziałem Kołobrzeskich Amazonek. Na pierwszym odcinku towarzyszył im starosta kołobrzeski.
 
 
 
 
 
Kołobrzeskie Amazonki w niedzielę rano wyruszyły w trasę OnkoRejsu z Kołobrzegu przez Międzyzdroje do Świnoujścia. 
OnkoRejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Powstał po to, by aktywizować osoby chore i pokazać im, że rak to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać. Ważną kwestią jest także nagłośnienie wagi i znaczenia badań profilaktycznych. Nieważne, ile ma się lat, jaki ma się status społeczny, ile się zarabia, gdzie się mieszka; rak może dotknąć każdego z nas. 
Projekt zdejmuje też stygmaty, jakimi obciążona jest choroba onkologiczna. Pokazuje, że raka można wyleczyć i mimo choroby można żyć normalnie korzystając z życia, pracując, podróżując, działając na rzecz innych. 
7-dniowy marsz OnkoRejs na terenie całego kraju obejmuje 34 trasy piesze po około 100 km oraz specjalną trasę rowerową. Paniom na pierwszym odcinku trasy z Kołobrzegu do Grzybowa towarzyszył Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Materiał wideo wkrótce:
[hdvs videoid=]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo