Funkcjonariusze z Dygowa interweniowali wobec wędkarza, który jak ustalono nie posiadał stosownych zezwoleń. Mężczyzna został ukarany grzywną. Policjanci przypominają, że do zgodnego z przepisami połowu ryb wymagana jest karta wędkarska i zezwolenie na połów.

Policjanci z Posterunku Policji w Dygowie prowadząc patrol w rejonie akwenów wodnych zostali poinformowani, o mężczyźnie, który prawdopodobnie wędkuje bez stosownych zezwoleń. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce i zastali amatora nielegalnego wędkowania. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Mężczyzna zapytany o kartę wędkarską i zezwolenie na połów ryb przyznał, że ich nie posiada. Wobec tego mężczyzna został ukarany grzywną.

Policjanci przypominają, że aby łowić ryby zgodnie z obowiązującymi przepisami, wędkarz powinien posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wydane m.in. przez Polski Związek Wędkarski, na akwen, na którym odbywa się połów.

Komentarze  
+7 # ? 2021-05-22 07:18
Gdyby był z Dygowa to nikt by nie doniósł. A tak to "co nam obcy będzie nasze ryby wyciągał?" :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Zenek 2021-05-23 18:41
Znikoma szkodliwość wędkowanie bez zezwolenia. Chyba tym co kłusują nie spodobał się. Jeśli nie spodobał się, że jest z Kołobrzegu to po co Ci z Dygowa przyjeżdżają na nasze Kołobrzeskie plaże. Mogą plażować u siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # wędkarstwo 2021-05-24 09:04
Wędkarstwo - łowienie ryb stało się bardzo drogim hobby. Karta wędkarska , zezwolenia na każde wody z osobna kosztują po kilka stówek a ryb brak w wodzach. Lepiej dawajcie większe kary dla kłusowników z siatkami i prądem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # dla dobra dzieci 2021-05-26 21:00
teraz ryba ma większe prawa dla ptasich móżdżków
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook