O przywrócenie w Kołobrzegu biura paszportowego starosta zwracał się do wojewody już w 2011 roku. Odpowiedź była odmowna. Tomasz Tamborski nie widzi jednak przeszkody żeby ponownie złożyć taki wniosek, choć jak zakłada znowu może spotkać się z odmową.

W ostatnim czasie wzrosła ilość wniosków o przyznanie paszportu, co przekłada się z kolei na  dłuższy czas oczekiwania na ten dokument. Dlatego mieszkańcy coraz częściej pytają czy nie byłoby możliwości otwarcia takiego biura na miejscu. Teraz najbliżej mamy do punktów znajdujących się w Koszalinie i Gryficach. 

Mimo, że w 2011 roku wojewoda odmówił utworzenia w naszym mieście biura paszportowego, starosta postanowił ponownie zwrócić się do Urzędu Wojewódzkiego z takim wnioskiem.

Ostatni raz biuro paszportowe funkcjonowało w Kołobrzegu w 2006 roku. 

 

Komentarze  
+6 # paszporty 2022-04-14 18:18
Dziwię się że starosta odpuścił aż na 11 lat ten temat. Dużo mniejsze miasta np. Gryfice które ma ok 17.000 mieszkańców ma punkt paszportowy. A Kołobrzeg który ma ok. 50.000 mieszkańców nie ma takiego punktu. Czym wojewoda motywuje swoją odmowę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Uni 2022-04-14 20:26
Kiedy Będzie zmiana Starosty?ile lat grzania stołku? I tylko zezwolenie na beton.I handel na uzdrowisku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # siły 2022-04-15 13:09
A może połączyć siły i wspólnie w imieniu mieszkańców o powstanie biura paszportowego powinni zabiegać Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy. Wszystkie te urzędy Nas reprezentują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn