Tylko w weekend zatrzymano trzech kierujących pojazdami osobowymi, którzy w miejscowościach na terenie powiatu kołobrzeskiego za nic mieli ograniczenia prędkości. Każdy z nich stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy, a rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 74 km/h.

Nadzór nad ruchem i kontrole drogowe to podstawowe zadania policjantów kołobrzeskiego wydziału ruchu drogowego. Dzięki ich pracy wielu piratów drogowych pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Kolejnych kierowców którzy za nic mieli przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowy zatrzymali w Wartkowie i Ząbrowie. To właśnie w tych miejscowościach, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h w terenie zabudowanym trzech kierujących pojazdami osobowymi rozpędziło się do ponad 100 km/h. Rekordzistą okazał się 43-letni kierujący pojazdem m-ki Audi, który w Wartkowie jechał 124 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych i 15 pkt, na pozostałych dwóch nałożono mandaty w kwocie 1500 zł i 13 pkt. Wszystkim kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Policja przypomina:

Kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu.

 

Komentarze  
+4 # Roman Św 2022-10-26 13:08
Bardzo dobrze zabierać prawka karać i jeszcze raz karać bo to jak lud,ie jeżdżą to jakiś dramat pużniej zdziwieni ,że ktoś zginął a jak ma być inaczej nikt nie jest nieśmiertelny .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Piotr. 2022-10-26 18:51
PÓŹNIEJ. Tobie zabrać za poziom inteligencji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # podatnik 2022-10-26 18:30
dziękuję kołobrzeskiej Policji i proszę o sprawdzanie również jeżdżących dość szybko wozów ciężarowych i handlowców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn