Dzisiaj starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś przekazali na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu mł. insp. Krzysztofa Rosiaka i naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Roberta Piecyka zawieszki i opaski odblaskowe dla mieszkańców naszego powiatu. 

Na mieszkańców czeka także 4 tysięcy darmowych odblasków, do odbioru w godzinach 07.30 - 15.30 w Starostwie Powiatowym w Kancelarii Ogólnej na parterze - pokój nr 3.

Mam nadzieję, że dziś nikogo nie trzeba już przekonywać, jak ważne jest noszenie odblasków. Dlatego kolejny raz zwracamy się do mieszkańców, by zadbali o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, zwłaszcza dzieci i seniorów i odebrali bezpłatne odblaski. W tym roku zakupiliśmy 4 tysiące zawieszek i 4 tysiące opasek odblaskowych. Już od września odbieramy telefony z pytaniami o to, kiedy będą dostępne. 4 tysiące odblasków kolejny raz przekazujemy Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu, w ramach wspólnych akcji i działań prewencyjnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa. Będą rozdawane przez policjantów w szkołach oraz w czasie różnych debat i akcji. Pozostałe 4 tysiące jest do odbioru na parterze w budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Ratuszowym 1. W tym roku po raz pierwszy zakupiliśmy również rękawy odblaskowe na ramy rowerowe, by zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów. Po odbiór zapraszamy do Starostwa, część przekażemy także Policji - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Koszt zakupu odblasków to kwota 24 400 złotych.

 

Komentarze  
+4 # Zkl 2022-11-23 12:02
Na pewno nie zaszkodzą ale należy żądać od Policjii by wykonywała swoje zadania ustawowe w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Kg 2022-11-23 12:06
Na spotkaniu z Prezydent Kołobrzegu gdzie planowali jak poprawić bezpieczeństwo na drogach w Kołobrzegu z Policjii był tylko Janusz (nie oficer) . Po ufundowane odblaski z Policji poszło aż dwóch oficerów absolwentów Wyższej Szkoły Policji (zca Komendanta i naczelnik RD).
To obrazuje kto czym tam się zajmuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Pol 2022-11-23 18:30
Zakupiono 8 tys. odblasków z czego 4 tys. dla Policji a 4 tys pozostało w Starostwie. Zapłacono za nie 24.400 zł.
Wychodzi ze Starosta zapłacił czyli my mieszkańcy powiatu za 1 jeden odblask ponad 3 zł.
Cena jednej opaski odblaskowej zaciskowej w detalu to 1.76 zł (brutto).
Znów działa zasada im drożej to dla kogoś lepiej
Takk to jest jak wydatkowuje się publiczne pieenniadze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # CBa 2022-11-23 19:18
Czy nie byłoby szybciej podzielić te odblaski na wszystkie szkoły i tam je rozdać uczniom.
Czy coś tu jest załatwiane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Lolek 2022-11-25 10:22
Chodzi o to, żeby tłumy przyszły do starostwa i dostały gadżet prosto z rąk starosty. Pijar taki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Jolantaa 2022-11-24 08:36
Cytuję CBa:
Czy nie byłoby szybciej podzielić te odblaski na wszystkie szkoły i tam je rozdać uczniom.
Czy coś tu jest załatwiane?

A dlaczego tylko szkoły? Nie zgadzam się z tym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # CBa 2022-11-24 13:19
Bo dla wszystkich i tak nie starczy tych odblaskow a ochrona bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest najważniejsza i byłoby to też działanie edukacyjne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook