Od 10 czerwca czekają nas zmiany w przepisach dotyczących OC oraz badania technicznego pojazdów. Samochody nie mające ważnego OC i badania technicznego od minimum 10 lat będą wyrejestrowywane.

22 lipca ubiegłego roku, weszły w życie przepisy prawa, które przewidują automatyczne wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu, którego właściciele nie dokonywali okresowego badania technicznego oraz nie ubezpieczali w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów przez okres co najmniej 10 lat. To nastąpi 10 czerwca. Do tego czasu właściciele pojazdów mają możliwość uzupełnienia danych pojazdu, poprzez dostarczenie aktualnego ubezpieczenia albo badania technicznego. Nowe przepisy dotyczą  pojazdów zarejestrowanych przed dniem 14 marca 2005 r. Co ciekawe, w powiecie mamy ich aż ponad 16 tysięcy. Wykaz pojazdów, które kwalifikują się do wygaszenia decyzji o rejestracji jest do wglądu w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, w Wydziale Komunikacji. Wygaszenie nie dotyczy pojazdów wolnobieżnych i zabytkowych. Celem wprowadzenia przepisów jest uporządkowanie stanu prawnego pojazdów poprzez wyeliminowanie z systemu samochodów, które np. zezłomowano, a nadal ujęte są w Centralnej Ewidencji Pojazdów jako pojazdy aktywne.

 

 

Komentarze  
+1 # Elżbieta65 2024-05-24 14:56
A dlaczego aż 10 lat a nie 5 ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn