W jaki sposób zapoznać się z zawodem strażaka, żołnierza, policjanta czy funkcjonariusza straży granicznej? Jak zdobyć zawód – zostać technikiem lotniskowych służb operacyjnych czy technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej? O tym wszystkim uczniowie klas trzecich gimnazjów i ich rodzice mogli się przekonać, odwiedzając podczas Dni Otwartych 27 kwietnia 2016 r. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.  

 

Odwiedzający dowiedzieli się, w jaki sposób młody człowiek zostanie przygotowany przez szkołę do ewentualnej pracy w służbach mundurowych ( po dalszym kształceniu w danym kierunku), na czym polegają testy sprawnościowe, w jaki sposób odbywają się zajęcia praktyczne, jak ukończyć szkołę, nie tylko ze świadectwem maturalnym, ale ukończonymi kursami np. z ratownictwa, sztuk walki, spadochronowym czy płetwonurka.

 

W programie znalazły się między innymi pokazy wszystkich profili klas mundurowych, liczne konkursy – sprawnościowe, językowe i tematyczne.

 

Na zakończenie pierwszej części prezentacji szkoły odbył się dynamiczny pokaz ASG z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych, pod pełnym zabezpieczeniem Grupy Rekonstrukcyjno – Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa.

 

Całość okraszona została wojskową grochówką przygotowaną w kuchni polowej KP 200 oraz pysznościami z grillowanej „stołówki”. Nasze hasło to „ PRZYJDŹ – ZOBACZ – ZOSTAŃ”

tekst i foto Waldemar Dołowy

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn