×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Blisko 70 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie 46 tys. zł przechwyciła 15 września w Koszalinie Straż Graniczna z Kołobrzegu.
 
Patrol strażników granicznych zwrócił uwagę na mężczyznę, który z garażu ładował do peugeota pakunki w workach jutowych. Zdecydowali o jego wylegitymowaniu i sprawdzeniu załadunku. Okazało się, że 28-latek z Koszalina w samochodzie i garażu miał razem prawie 69 kilogramów krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.
Towar został zabezpieczony przez Straż Graniczną, która również zatrzymała 28-latka i znajdującą się w garażu wagę elektroniczną, służącą do porcjowania tytoniu. W piątek, po przeprowadzeniu czynności procesowych, mężczyznę zwolniono.
Gdyby krajanka została sprzedana, Skarb Państwa straciłby prawie 53 tys. zł z tytułu uszczuplenia podatkowego. Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie. 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn