×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

„Zaczarowany świat wierszy Juliana Tuwima” to hasło IV powiatowego konkursu czytelniczego dla klas III szkoły podstawowej. Konkurs miał na celu wzbogacenie wiedzy o Julianie Tuwimie i popularyzację jego twórczości oraz kształcenie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Rozumiejąc znaczenie i rolę książki, jaką pełni ona w rozwoju życia emocjonalnego, intelektualnego oraz moralno-społecznego dziecka staramy się jak najczęściej zachęcać dzieci do czytania i sprawić, aby książki były dla nich ważne i kojarzyły się z rzeczą przyjemną. W tym Szkoła Podstawowa nr 5 od lat organizuje konkursy czytelnicze dla uczniów. Do zmagań konkursowych przystąpiło siedem zespołów dwuosobowych reprezentując siedem szkół z Kołobrzegu i okolic:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu
2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu
3. Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu
4. Szkoła Podstawowa nr 8 w Kołobrzegu
5. Szkoła Podstawowa nr 9 w Kołobrzegu
6. Prywatna Szkoła Podstawowa Morska Kraina w Kołobrzegu
7. Zespół Szkół w Dygowie
Konkurs zawierał 8 konkurencji: testy wyboru ze znajomości życia i twórczości Juliana Tuwima, cytaty (rozpoznawanie tytułów wierszy na podstawie wybranych fragmentów), skojarzenia, poprawianie błędnych tytułów wierszy, krzyżówkę, puzzle, szyfrowankę. 

 

Komisja wytypowała laureatów konkursu:

 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 – Lena Puc, Jan Jóżwicki - I miejsce,

 uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej Morska Kraina - Zaira Fitał, Lena Florys – II miejsce,

 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 – Anna Obidzińska, Bartosz Wojnicz – III miejsce.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn