×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W listopadzie zeszłego roku powiat kołobrzeski był pewien realizacji przebudowy drogi w Gorawinie w ramach tzw. schetynówki. Ale już pod koniec grudnia rząd zmienił priorytety i inwestycja zniknęła z planów na 2017 rok.
W ubiegłym roku starostwo powiatowe złożyło dwa wnioski do tzw. schetynówek. Jeden z nich dotyczył remontu ulicy Jedności Narodowej za 1 mln 300 tys. zł, a drugi przebudowy drogi powiatowej w Gorawinie za kwotę 6 mln złotych. Jeszcze w listopadzie powiat kołobrzeski był pewien realizacji tych dwóch inwestycji drogowych, ale sytuacja zmieniła się pod koniec roku. 29 grudnia w południe powiat uchwalił budżet uwzględniając te zadania, a po południu okazało się, że rząd zmienił priorytety i wykreślił część dróg z realizacji w 2017 roku. Remont ulicy Jedności Narodowej pozostał na liście, ale przebudowy drogi do Gorawina już na niej nie ma. - To jest pierwszy taki przypadek w mojej karierze samorządowej, gdzie na podstawie listy już obwieszczonej na stronach Urzędu Wojewódzkiego, później dokonywane są aż tak duże i radykalne zmiany - komentuje Tomasz Tamborski, starosta kołobrzeski.
Starosta mówi o utracie zaufania do Urzędu Wojewódzkiego, jednocześnie uspokaja mieszkańców szczególnie gminy Rymań.  nadzieją na dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego bądź Urzędu Wojewódzkiego, zmian w budżecie powiatu nie będzie, pieniądze na przebudowę drogi w Gorawinie są nadal zabezpieczone. 
[hdvs videoid=2834]
 


Ilustracja do artykułu: Google Maps
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn