×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W dniach 21 - 24 kwietnia w Harcerskim Ośrodku Morskim w Kołobrzegu odbył się pierwszy z dwóch biwaków kursu przewodnikowskiego. Bierze w nim udział 18 kandydatów na przyszłych instruktorów ZHP. Kurs "Od Brzegu" jest rozpoczęciem długiego rejsu, często trwającego całe życie, jakim jest służba i wychowanie następnych pokoleń.  


Podczas kursu młodzi ludzie pogłębiają swoją wiedzę z zakresu wielu dziedzin: podstaw wychowania, rozwoju dzieci i młodzieży, metody harcerskiej, planowania pracy, umiejętności interpersonalnych i wiedzy o ZHP. Szkolenie dla liderów młodzieżowych, to wypłynięcie na szerokie wody nie tylko w organizacjach harcerskich. Zdobyta wiedza i umiejętności wykorzystywane są przez instruktorów w życiu prywatnym, o czym świadczą często prestiżowe stanowiska na polu zawodowym. Księżna Kate Middleton jest skautką! David Beckham także! Harcerzami było kilkoro prezydentów USA i RP. Założyciel Microsoftu Bill Gates i Tomasz Karolak. Andrzej Andrus, Ewa Minge i wielu, wielu innych także z dumą przyznaje się do korzeni harcerskich. Co czwarty Polak potwierdza, że było harcerzem. - Mamy nadzieję, że i nam uda się wykształcić kogoś, kto będzie się chwalił, iż wywodzi się z naszych szeregów. Do kontaktu z nami zachęcamy nie tylko młodzież, ale także osoby dorosłe, byłych instruktorów, rodziców, nauczycieli. Wszystkich, którym nie są obojętne kołobrzeskie dzieci - mówi pwd. Olga Jeżak, z-ca komendanta Bałtyckiego Hufca Morskiego.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.informacje.kolobrzeg.pl/images/2016/harcerze_kurs

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook