×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili pracownicy budowlani, którzy ujęli złodzieja, a na miejsce wezwali patrol policji.

 
 
W ubiegły piątek około godziny 16.00 kołobrzescy policjanci wezwani zostali na ul. E. Gierczak, gdzie dwóch mężczyzn ujęło sprawcę kradzieży torby z pizzeri. Świadkowie zareagowali na wezwanie pracownicy pizzeri, i udali się natychmiast w pościg za uciekającym mężczyzną. Ujęty został przekazany mundurowym, którzy zatrzymali 33-latka w policyjnym areszcie. Mienie w postaci laptopa i torby z zawartością pieniędzy właściciel odzyskał w całości.
Sprawa ma ciąg dalszy. Policjanci wydziału dochodzeniowo śledczego typowali zatrzymanego do innych przestępstw. Zebrany w sprawach materiał dowodowy pozwolił przedstawić 33-latkowi z Kołorzegu 5 zarzutów za kradzieże i włamania, których dokonał w ostatnich tygodniach. Mężczyzna usłyszał zarzuty w tzw. recydywie. Kodeks karny przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności za powyższe przestepstwa.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa.
Trzeba jednak pamiętać, że takie prawo przysługuje w jednym z dwóch przypadków: gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy bądź, gdy nie można ustalić jego tożsamości. Zatrzymanego w ten sposób przestępcę należy niezwłocznie przekazać w ręce policji.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook