Wczoraj kołobrzescy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.


 
Osoby, które wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu nie odstraszają ani grożące im kary pozbawienia wolności ani wysokie kary pieniężne. Ostatni dzień pokazał, że kontrole Policji pod kątem badania trzeźwości kierowców są jak najbardziej wskazane. Tylko wczoraj zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.
Zatrzymany w Ramlewie mieszkaniec Świdwina kierował mercedesem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Po usłyszeniu zarzutów sprawa zostanie skierowana do Sądu, który może orzec wobec podejrzanego karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. Taka też kara grozi zatrzymanemu późnym wieczorem na ul. Zwycięzców mieszkającemu w Kołobrzegu kierowcy citroena. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu. A zatrzymany w Sarbi  34-latek poruszał się, acz z trudem, na rowerze z blisko 2 promilami alkoholu.
 
Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozsądek. Jazda pod wpływem alkoholu może grozić śmiercią nie tylko osób znajdujących się w pojeździe ale także przypadkowych użytkowników dróg. Potrzebna jest rozwaga w związku ze zmieniającą się pogodą, warunki jazdy są trudne. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Tylko wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych, gdzie w jednym z nich kierujący pojazdem Renault nie zapanował nad pojazdem na oblodzonej jezdni i jego samochód dachował na poboczu. Kierowca trafił do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn