×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od środy 4 kwietnia 2018 roku Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski rozpoczyna przyjmowanie wniosków do tegorocznych Nagród Starosty "Kołobrzeskich Pegazów Kultury". Swój wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym do 4 maja 2018 roku. 
Statuetka Pegaza KulturyJuż po raz ósmy Kołobrzeskie Pegazy Kultury przyznane będą w dwóch kategoriach: Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w latach ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże "K", ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.
- Jak co roku chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy z Państwa może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną przez Państwa osobę. Czekamy na wnioski organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz Radnych gmin Powiatu Kołobrzeskiego. Jeśli znacie Państwo takich działaczy kultury, zgłaszajcie! Niech Powiat Kołobrzeski promuje rodzime talenty! - mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.
Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację osób działających w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także - aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 12 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas ósmego Majowego Spotkania z Kulturą. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.
Przypomnijmy, że w roku 2011 statuetkę Kołobrzeskiego Pegaza w kategorii Animator Kultury otrzymał PAN JERZY ŚCIESIŃSKI, zaś w kategorii Twórca Kultury - STRAŻACKA ORKIESTRA DĘTA MORKA. W roku 2012 laureatką w kategorii Animator Kultury została PANI ELŻBIETA KAMIŃSKA, a w kategorii Twórca Kultury - PANI MAGDALENA GAUER. Natomiast w roku 2013 statuetka w kategorii Animator Kultury powędrowała w ręce PANI ELŻBIETY POLAK, a w kategorii Twórca Kultury do Zespołu CISZA JAK TA. Rok 2014 to w kategorii Animator Kultury Pegaz dla PANI KATARZYNY PECHMAN, a w kategorii Twórca Kultury dla PANI KATARZYNY ZAWADZKIEJ. W roku 2015 Kołobrzeski Pegaz Kultury w kategorii Animator Kultury pofrunął do PANA JAROSŁAWA BOGUSŁAWSKIEGO, a w kategorii Twórca Kultury do ZESPOŁU PODLOTKI Z GOŚCINA. Rok 2016 to Pegaz w kategorii Animator Kultury dla PANA ROBERTA MAZIARZA, a w kategorii Twórca Kultury statuetka trafiła do PANA ZBIGNIEWA NOWAKA. W roku 2017 Pegaz w kategorii Animator Kultury powędrował do dwóch osób: PANI JOLANTY WÓJCIK-OSZMANIEC oraz do PANA MARIUSZA GÓRNISIEWICZA, zaś w kategorii Twórca Kultury statuetkę odebrała PANI ELŻBIETA WASZCZUK.
Wnioski należy składać w Biurze Podawczym pokój nr 3 w Starostwie Powiatowym do dnia 4 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy: promocja@powiat.kolobrzeg.pl
Wszelkie informacje mogą Państwo uzyskać pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133,191.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook