×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Zmęczeni, ale cali i zdrowi. Dzisiaj rano do bazy Powiatowej Straży Pożarnej  w Kołobrzegu wróciło pięciu strażaków, którzy przez ostatnie dwa tygodnie wspólnie z kolegami z innych jednostek, pomagali gasić pożary w Szwecji. 

 
 
 
 
Kołobrzescy strażacy dzisiaj rano wrócili do domu. Zmęczeni, ale cali i zdrowi. Szwedzi mówią o nich Polscy Bohaterzy.  Kilkanaście dni temu przyszli na służbę do swojej baz i myśleli, że po 24 godzinach wrócą do domu. Okazało się, że wyjazd do tego pożaru potrwa znacznie dłużej i że jadą za granicę.
 
 
Udało im się m.in. uratować przed ogniem całą wieś. Podczas tych dwóch tygodni strażacy pracowali bez dnia przerwy w tzw. sposób „rotacyjny”. Polscy strażacy bronili przed ogniem m.in. miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców. Zbudowali tam linię obrony o długości siedmiu kilometrów. Szwedów zaskoczyła samodzielność Polaków, którzy nie potrzebowali żadnego wsparcia. Byli tam samowystarczalni pod względem logistycznym - zabrali namioty, wyżywienie i paliwo i medycznym - w grupie byli ratownicy medyczni. Stacjonowali w miejscowości Sveg.
Teraz strażaków czeka zasłużony odpoczynek.Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przyznał im trzy dni urlopu. Wyjazd do Szwecji kołobrzeskich strażaków był związany z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się do Polski o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów. 
 
[hdvs videoid=5676]
 
 
 
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook