×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Od stycznia przyszłego roku pracownicy Starostwa Powiatowego będą pod opieką tele-medyczną. Ich stan zdrowia będzie monitorowany, a w razie potrzeby konsultowany z lekarzem. Wszystko za sprawą dwóch naładowanych aparaturą medyczną walizek.
Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski opowiedział o projekcie, jaki chciałby zrealizować w roku 2019. Pierwszym jego etapem ma być objęcie opieką telemedyczną samych pracowników Starostwa, aby sprawdzić działanie całego systemu i jeśli się sprawdzi, kolejnym etapem będzie umieszczenie na terenie Kołobrzegu Kiosku Telemedycznego, aby w ten sposób mógł badać się każdy mieszkaniec powiatu.
 
Kiosk Telemedyczny to urządzenie wielkości budki telefonicznej wyposażone w ekran dotykowy oraz medyczne aparaty pomiarowe. Kioski umożliwiają wykonywanie częstszych badań profilaktycznych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych wraz z kompleksowym wsparciem kompetencyjnym lekarzy specjalistów.
 
Aby wykonać badanie wystarczy usiąść,  a następnie wykonać badania zgodnie z czytelnymi instrukcjami prezentowanymi na ekranie kiosku. Badania można wykonywać samodzielnie, a wszystkie wykonywane pomiary zapisywane są na karcie pacjenta na indywidualnym koncie, które można założyć samodzielnie. Wyniki dostępne są również dla lekarzy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego.
 
W kiosku telemedycznym można samodzielnie wykonać szereg badań obejmujących:
masę ciała,
pomiar ciśnienia krwi,
analizę sygnału EKG z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach,
badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi.


Konto telemedyczne założone przez osobę badającą się pozwala również na dostęp do wyników badań poprzez aplikację mobilną, instalowaną na smartfonie lub tablecie. Wszystkie dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, dostęp do danych zabezpieczają zaawansowane techniki kryptograficzne, system jest zgodny z wytycznymi nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych RODO.
 


[hdvs videoid=6216]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn