×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W poniedziałek, 7 stycznia w Urzędzie Gminy odbyła się nadzwyczajna sesja, zwołana na wniosek wójt Bernadety Borkowskiej. Najważniejszym jej punktem było pilne podjęcie uchwały o powołaniu nowego skarbnika w związku z potrzebą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania gminy, powstających zobowiązaniach i konieczności kontrasygnaty przez skarbnika dokumentów finansowych gminy, którym została Elżbieta Macek.

Przed przystąpieniem do obrad radni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej w ubiegły piątek Ewy Oksenfeld, która od 1987 r. pracowała w Urzędzie Gminy w Ustroniu Morskim. W ostatnich latach pełniła funkcję pełnomocnika wójta do spraw ochrony danych osobowych i dowodów osobistych, a wcześniej w latach 1991 – 2011 zajmowała się obsługą rady gminy. Pogrzeb śp. Ewy Oksenfeld odbędzie się w czwartek, 10 stycznia o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Ustroniu Morskim.
Po tej smutnej części sesji, przewodniczący rady Krzysztof Grzywnowicz poprosił wójt o przedstawienie projektu uchwały dotyczącej powołania nowego skarbnika gminy. Na to stanowisku wójt powołała Elżbietę Macek, która spełnia wymagania stawiane głównym księgowym jednostek sektora finansów publicznych. Elżbieta Macek z wykształcenia jest ekonomistą, posiada ponad 35 lat stażu pracy w księgowości. Od 01.07.2007 r. zatrudniona jest w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim jako główna księgowa. Pani Elżbieta obowiązki skarbnik gminy pełnić będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, który już niebawem będzie ogłoszony. Uchwałę o powołaniu nowej skarbnik radni podjęli głosami: 13 za i 1 wstrzymującym.
Sesja była także okazją do przedstawienia nowej zastępcy wójt – Sylwii Halamy: - Jest mi niezmiernie miło, że mogę pełnić takie zaszczytne stanowisko i bardzo odpowiedzialne. Mam nadzieję, że będziemy razem współpracować długo i owocnie, aby mieszkańcom tej gminy żyło się jak najlepiej – mówiła na sesji zastępca wójt.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook