
Czy Starostwo realizuje programy społeczne? (wideo)
Podczas ostatniej konferencji radni powiatowi z Klubu Prawa i Sprawiedliwości zarzucili Zarządowi Starostwa Powiatowego brak zainteresowania prospołecznymi programami. Dzisiaj podczas sesji radna Barbara Aściukiewicz zwróciła się w tej sprawie do Heleny Rudzis-Gruchały, która stanowczo odpowiada: Radna wprowadza opinię publiczną w błąd.
Jeśli p. Rudzis-Gruchała pochylić się nad konstruktywnymi odpowiedziami to może zmieni się powyższą ocena.
Niestety ,dnia 26.10.2018 nastąpiła korekta - a mianowicie zmniejszenie tej podwyżki o 10 % , czyli o 105 179 zł ( brak środków w budżecie powiatu)
Po korekcie podwyżka wyniosła 4,5 % a nie 5%.( zmniejszenia dokonał Zarząd Powiatu)
Niedługo potem dowiedzieliśmy się o konieczności utworzenia dodatkowego etatu dla kolejnego etatowego członka zarządu powiatu. W odpowiedzi na moją interpelacje dnia 04.01.2019 otrzymałem informacje ,że dodatkowy członek zarządu będzie otrzymywać wynagrodzenie brutto 7504 zł. Jest to oczywiście przypadek ale nie trudno zauważyć ,że rocznie wynagrodzenie to urasta do takiej kwoty o jaką zmniejszono w budżecie na 2019 rok podwyżki dla pracowników pedagogicznych.