Dziś mija 68. rocznica śmierci kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego, pierwszego polskiego kapitana kołobrzeskiego portu. W Kołobrzegu uczczono jego pamięć. 

 Dzisiaj punktualnie o 14. 15, w kołobrzeskim porcie rozbrzmiały syreny. Pod pomnikiem kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego, pierwszego polskiego kapitana kołobrzeskiego portu złożono kwiaty. Ważne by pomniki takich bohaterów nie kamieniały mówi Marek Padjas z Ligi Morskiej i Rzecznej. Admirałowi S. Mieszkowskiemu przywrócono należne honory i miejsce. 

Stanisław Mieszkowski w 1950 roku został aresztowany. Po brutalnym śledztwie, skazano go na karę śmierci za działalność szpiegowską. 16 grudnia 1952 roku o godzinie 14.15 wykonano wyrok śmierci na komandorze Stanisławie Mieszkowskim. Komandor Mieszkowski został oczyszczony ze stawianych mu zarzutów w 1956 roku. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Przewaga chmur

2°C

Kołobrzeg

Przewaga chmur

Wilgotność: 96%

Wiatr: 21 km/h

  • 28 Lut 2021

    Przewaga chmur 3°C 2°C

  • 01 Mar 2021

    Zachmurzenie małe 5°C 1°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo