Powstaje lista osób ubiegających się o mieszkanie z miasta. Znajdzie się na niej około 400 rodzin. I chociaż każdego roku przydzielane są jakieś mieszkania, to od lat liczba oczekujących jest niemal niezmienna. 

Rekordziści, czyli rodzina czteroosobowa i jedna osoba czekają na mieszkanie z miasta… 16 lat. Kolejne dwie rodziny 14 lat, i jedna 11 lat. To, jak podkreślają urzędnicy, dobrze znani im mieszkańcy, którzy notorycznie odmawiali przyjęcia proponowanych lokali. Od ubiegłego roku taka 3 krotna odmowa skutkuje spadkiem na koniec listy. 

A cała lista mieszkaniowa w tym roku liczyć będzie około 400 nazwisk. Jest już praktycznie gotowa. W przyszłym tygodniu ma być przedstawiona komisji mieszkaniowej. 

Aby ubiegać się o mieszkanie z miasta trzeba spełnić szereg kryteriów. Choćby dochodowe. W przypadku najmu socjalnego w rodzinie dochód nie może być wyższy niż 1250 zł na osobę, przy mieszkaniach komunalnych 2126 złotych. W przypadku gospodarstw jednoosobowych to odpowiednio 1876 zł i 2877 zł.

Po zatwierdzeniu listy miasto będzie m. in. ogłaszać kolejną edycję programu mieszkanie do remontu. O lokal, który przed zamieszkaniem będzie trzeba doprowadzić do odpowiedniego stanu, będą mogły się starać osoby znające się na liście mieszkaniowej.

Komentarze  
-7 # Sandra 2021-06-12 09:42
Gdzie można złożyć podanie o darmowe mieszkanie? Jestem mamą chorej córki, w mopsie nic mi nie powiedzieli, a pewnie mi się należy. Pójdę tam w tygodniu i zrobię awanturę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Angelika 2021-06-13 13:29
No właśnie, gdzie są te darmowe mieszkania? Ja mam dwójkę dzieci, każdy bombek ma innego ojca, nie mam alimentów i tylko dostaje od PiS 500+ i zasiłki z mops. Razem to jest tylko 4 tysiące, za co mam kupić mieszkanie? Takim jak ja już nic się nie należy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # mieszkAnka 2021-06-14 19:36
co z dłużnikami , jest ich coraz więcej , program odpracowania , nie wypalił , gdyby oddali te miliony można by było wybudować blok mieszkalny , skończył sie covid , robić eksmisja i dać ich mieszkania ludzim z listy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Parse error in downloaded data

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK