Wydarzenia Dnia

 

Wczoraj, Kołobrzeska Grupa Twórców Gier Komputerowych zaprezentowała  swoją nowa grę na platformę Game Boy. Młodzi twórcy zrobili to jako pierwsi w Polsce.

Wczoraj swoją premierę miała gra komputerowa „Pyxis”, napisana przez młodych Kołobrzeżan,w ramach warsztatów multimedialnych, odbywających się w Regionalnym Centrum Kultury. Jest to pierwsza taka produkcja w Polsce na platformę Game Boy.

"Pyxis" została wydana na oryginalnym nośniku, czyli "kartridżu" i w formie obrazu pliku "rom" do uruchomienia przez każdego, w emulatorze bądź w przeglądarce internetowej. Ma ona wiele scenariuszy i dużo poziomów.

W grze kontrolujemy siedmiu śniących, którzy trafiają wspólnie do tego samego snu. Ich zadaniem jest rozwikłać zagadkę świata w którym się znajdują i zdobyć odpowiednią ilość punktów świadomości, żeby się obudzić.

Prace nad nią trwały rok, a warsztaty prowadził Adam Frankiewicz. Grę będzie można znaleźć  na stronie Regionalnego Centrum Kultury już w przyszłym tygodniu.

Komentarze  
+1 # Alka 2021-07-17 08:22
Super! Gratulacje!!! Życzę kolejnych sukcesów :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Parse error in downloaded data

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK