Wydarzenia Dnia

 

Ośrodek Gryf nie wrócił do Starostwa Powiatowego. Termin przejęcia minął dzisiaj, o godzinie 12. Sprawa trafia do komornika. 

Nic nie wskazywało na to, by dzierżawca Gryfa zamierzał opuścić ośrodek. I tak faktyczne było. Powołana przez dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich Zbigniew Stankiewicz komisja nie przejęła dzisiaj obiektu. „Ośrodek funkcjonuje, ma stuprocentowe obłożenie. (…) Przedstawiciele podmiotu (zajmującego ośrodek – przyp. red.) stwierdzili, że mają pewne wątpliwości, zażyczyli sobie zapisania do protokołu, że pewne warunki jeszcze powinny być spełnione” - mówi Zbigniew Stankiewicz, dyrektor ZSEH.

Starostwo powiatowe było przygotowane na każdą ewentualność. Skoro Gryf dzisiaj nie trafił w ręce powiatu, sprawa trafia do komornika. „W poniedziałek będziemy składali wniosek do sądu o wyznaczenie komornika sądowego. Komornik mam nadzieję, że w miarę szybko ten proces rozpocznie.” - powiedział nam Tomasza Tamborski, starosta kołobrzeski.

Starostwo domagało się zwrotu ośrodka, zarzucając dzierżawcy niewywiązanie się zapisów umowy, zgodnie z którą miał on zainwestować w modernizację ośrodka 10 mln zł. Sprawa trafiła do sądu w 2014 roku. W maju tego roku zapadał korzystny dla starostwa wyrok. Wyrok jest prawomocny. Na jego podstawie starostwo chciano przejąć ośrodek.

Przedsiębiorca zajmujący ośrodek nie znalazł dzisiaj czasu na rozmowę z nami. 

Starostwo powiatowe już rozpoczęło proces dotyczący sprzedaży ośrodka. Starosta chce sprzedać Gryfa jeszcze w tym roku.

Komentarze  
+33 # sądy 2021-07-16 20:28
Przez 7 lat toczyły się sprawy sądowe? A dzierżawca czerpie przez te lata zyski? Coś tu nie gra - tragedia dla wymiaru spr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # Nik 2021-07-17 13:06
Gryf nie wróci do powiatu bo powiat chce sprzedać gryfa deweloperowi kolesiowi za grosze przez komorasa przecież to proste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Capone 2021-07-21 12:06
Wygląda mi to na "mafijną" wojnę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Parse error in downloaded data

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK