×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Październik jest miesiącem walki z rakiem. Chcąc zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem nowotworów, a szczególnie nowotwór piersi u kobiet Stowarzyszenie Amazonki przygotowało projekt „ Różowa wstążka na start”, którego realizacja przypadnie 7 października 2017 r.O godz. 9:00 pod pomnikiem „Sanitariuszki” przy ul. Rodziewiczówny rozpocznie się bieg uczestników, w tym Amazonek. Planowany dystans to 5 km. Trasa zostanie rozplanowana w strefie uzdrowiskowej. - Ma to zapewnić szeroką prezentację naszego Projektu. Spotkanie w Kołobrzegu ma służyć przede wszystkim integracji osób leczonych na raka piersi i podniesieniu świadomości zachorowania na nowotwory, a także przyczynić się do szerokiej edukacji społecznej i popularyzacji zdrowego stylu życia w chorobach onkologicznych. Celem naszego projektu jest również podniesienie poziomu wiedzy kobiet oraz ich bliskich i rodzin na temat istoty badań profilaktycznych. Mamy nadzieję, że nasz projekt zaowocuje zwiększeniem liczby kobiet zgłaszających się na badania profilaktyczne - mówi Grażyna Foszcz-Mirecka z kołobrzeskich Amazonek.
Bieg przewidziany jest na około 1,5 godziny. Zakończy się w miejscu jego rozpoczęcia, gdzie ok. godziny 10:00 -10:30 uczestnikom biegu zostanie podany posiłek regeneracyjny. Następnie od godziny 10:30 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniew Herberta przy ul. Solnej odbędą się spotkania z onkologiem, psychologiem, dietetykiem oraz dodatkowe badania medyczne, takie jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru itp. Organizatorzy zapraszają mieszkańców, kuracjuszy i turystów.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK