W związku z propozycją ograniczenia ruchu w centrum miasta urząd analizuje możliwość budowy ronda, które ułatwiłoby wyjazd z ul. Rzecznej. To może być rondo obejmujące nie tylko Rzeczną i Kamienną ale też ul. Budowlaną. 

Pojawiły się nowe propozycje i zmiana organizacji ruchu w centrum miasta została wstrzymana. Urząd przygotowuje się do wrześniowej sesji, podczas której radni otrzymają projekt uchwały zmian w budżecie i jeśli go poprą, zabezpieczą pieniądze na projekt ronda na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Rzecznej. 

Być może nowe rondo mogłoby ułatwić wyjazd nie tylko z Rzecznej, ale też z Budowlanej, która w tym miejscu jest obecnie drogą bez przejazdu. Projektant sprawdzi czy jest to możliwe tłumaczy M. Kujaczyński. Budowa takiego ronda zapewne wiązałaby się z likwidacją części miejsc parkingowych, które na Budowlanej niedawno powstały. Możliwe, że pojawią się i inne warianty ronda. Wszystkie mają być gruntownie przeanalizowane przez zespół zajmujący się organizacją ruchu, w skład którego wchodzą m. in. przedstawiciele policji, Straży Miejskiej, starostwa i miasta. Mają być także przedyskutowanie z mieszkańcami.

Natomiast do czasu powstania ronda ruch w centrum miasta pozostanie bez zmian. Początkowo planowano złożenie wniosku o zmianę organizacji ruchu do starostwa wcześniej, bo zamknięcie centrum dla ruchu samochodowego miało nastąpić w tym miesiącu.  Teraz nie wiadomo kiedy to się stanie ale na pewno nie wcześniej niż w 2022.

Komentarze  
+12 # Sfrustrowany 2021-08-03 17:33
I to jest właśnie projektowanie od d**y strony, zamiast przebudować most na rz. Parsencie to oni będą na chama wcisnąć chcą małe rondo na tak mocno komunikacyjnej drodze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # mariuszwo 2021-08-03 21:43
Jak chcemy zakorkować miasto to zróbmy jeszcze więcej rond. Wszyscy wiedzą, że przed rondem ruch samochodów spowalnia do żółwiego tempa. Widać to na ulicy Krzywoustego jak doszło kolejne rondo ruch znowu spowolnił. Dojdzie niedługo do takiego paradoksu jak w Koszalinie gdzie jadąc nową obwodnicą z siedmioma rondami jedzie się wolniej niż przez ruchliwe centrum. Życzę naszym samorządowcom rozsądku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Pol 2021-08-03 23:30
Dorosłe dzieci zarządzają Kołobrzegiem. Okazuje się że zamknięcie dla ruchu pojazdów centrum miasta to była kogoś zachcianka kompletnie nie przemyślana, niezorganizona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # remonty 2021-08-04 07:38
A kiedy zrobicie remonty chodników i podwórek w ścisłym centrum Kołobrzegu. Podwórka ul. Unii Lubelskiej pamiętają chyba lata 50 te. Za 3 sklepikami połączonymi w jeden budynek połamane płyty chodnikowe, wyglądają jakby czołg przejechał po nich, stary samochód dostawczy na dziurawych oponach stoi tam już kilka lat, walające sie puste "małpki "wokół sklepików sprzedających alkohol (może jakiś mandat za brak kosza przy sklepie dla jego klientów?)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # ? 2021-08-04 07:47
https://www.informacje.kolobrzeg.pl/miastokg/2670-w-poniedzialek-rusza-remont-kamiennej-wideo. Minęło dopiero 5 lat. To nie można tego było przewidzieć wtedy ?Tak to jest gdy myśli się w kategorii 1 kadencji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Sabina 2021-08-04 10:19
Rondo potrzebne również przy wyjeździe z ulicy Portowej, tam dopiero jest dramat. Ludzie przechodzą przez tory w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych i wchodzą wprost na maski samochodów. Chyba nasi rządzący nie jeżdżą w sezonie letnim po Kołobrzegu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK