Od poniedziałku do końca marca 2022 r. na Skwerze Pionierów (alejka za Pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego) jest prezentowana wystawa plenerowa „Powstanie Grudniowe 1970 roku”.

Wystawa została przygotowana w związku z 50. rocznicą Grudnia'70 przez Oddziały IPN w Gdańsku i Szczecinie.

Prezentuje historię robotniczego protestu w grudniu 1970 roku. Wydarzenie, które w istotny sposób wpłynęło na historię PRL, przedstawione zostało w ujęciu ogólnokrajowym - ukazuje strajki w Gdańsku, Szczecinie i pozostałych miejscach.

Jedna z plansz poświęcona została na reakcje świata wobec protestu, w tym przez pryzmat nie publikowanych dotąd w Polsce artykułów.

Komentarze  
+2 # Andrzej Ka 2022-01-12 15:13
Słowa uznania i podziękowania należą się Instytutowi Pamięci Narodowej ,za przypominanie o tamtych jakże dramatycznych wydarzeniach. Rok 70'to było kolejne po Poznaniu 56',W-wie 68, ogniwo polskiej walki o niepodległość, walki ,która pochłonęła ok 50 osób zabitych i ponad 1000 rannych i tylko dlatego ,że chcieli WOLNEJ POLSKI, bez sowieckiego jarzma. Sierotom po komuniźmie taka wystawa jeszcze dziś przeszkadza,bo przypomina im krwawe służenie sowieckiemu okupantowi. Wielu jest takich w Kołobrzegu , którzy będą namiestnikami Rosji ,kiedy ta znowu tu przyjdzie. Potrzebne są nazwiska -mogę służyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo