Dzisiaj ogłaszano listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników w Polsce. Ranking Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.

W tegorocznym rankingu 2022 Kapituła analizowała wyniki 1256 liceów ogólnokształcących (spośród 2270 działających w kraju) i 1165 techników (spośród 1863), które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Techników 2022 technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

W gronie 500 najlepszych techników w Polsce znalazło się Technikum Zawodowe Nr 2 Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, które uplasowało się na 20 miejscu w Rankingu Głównym Techników 2022. Natomiast w rankingu wojewódzkim technika z naszego powiatu zajęły miejsca:  

3 miejsce - Technikum Zawodowe nr 2 Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, tuż za dwoma technikami ze Szczecina,

8 miejsce - (133 miejsce w rankingu głównym) Technikum Ekonomiczne Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu,

25 miejsce - Technikum Transportowe Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,

31 miejsce - Technikum Morskie Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,

37 miejsce - Technikum Zawodowe Nr 1 Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak.

Warto dodać, że Technikum Zawodowe nr 2 Zespołu Szkół im. Henryka uplasowało się też wysoko w Rankingu Maturalnym Techników 2022, zajmując 26 miejsce w kraju. Technikum Zawodowe nr 2 w Sienkiewiczu wyróżnione zostało Złotą Tarczą, a Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich i I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernik Srebrną Tarczą.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły w Rankingu Liceów 2022 licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W rankingu wojewódzkim zachodniopomorskie najlepiej wypadło jedno liceum z naszego powiatu I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, które zajęło 8 miejsce (289. miejsce w kraju).

Komentarze  
+5 # Kg 2022-01-12 14:38
Rankingi w takich kryteriach to tylko dodatek, jakąś uzupełniająca informacja o szkole. Ważniejsze kryterium jest chyba takie jaka kadra pedagogiczna pracuje w danej szkole (tytuł naukowy, dorobek, osiągnięcia, predyspozycje do pracy z młodzieżą), osiągnięcia i zadowolenie z pracy zawodowej absolwentów danej szkoły.
Takie rankingi są jednak potrzebne do motywowania głównie dyrektorów i kadry pedagogicznej do zaangażowania w swojej pracy.
Gratulacje dla wszystkich pracowników i uczniów tych szkół w Kołobrzegu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo