×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Aż do grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym „Okruszek” w Kołobrzegu odbywają się „Warsztatowe zajęcia z gospodarstwa domowego dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie – Kulinarne podróże po Europie”.


 
Głównym celem realizacji warsztatowych zajęć jest konieczność rozwijania autonomii osób niepełnosprawnych intelektualnie, tzn. wspierania ich w osiąganiu maksymalnej niezależności w zakresie zaspokajania własnych potrzeb i zaradności w życiu codziennym; przygotowanie ich do pracy we własnym gospodarstwie domowym.
Uczestnicy warsztatów wezmą udział w zajęciach kulinarnych, które będą miały charakter praktyczny i teoretyczny. Forma oraz tematyka zajęć umożliwi osobom niepełnosprawnym doświadczenie wielu codziennych czynności, przez co będą one mogły doskonalić umiejętności samoobsługowe, rozwijać zainteresowania dotyczące innych krajów oraz odmiennych kręgów kulturowych, wykształcić akceptację i tolerancję wobec innych narodów i kultur, rozwijać umiejętność poznania siebie i otaczającego świata.
Zadaniem objęta jest grupa młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie uczęszczająca do Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz do Gimnazjum Specjalnego w Specjalnym Ośrodku
Szkolno – Wychowawczym „Okruszek” w Kołobrzegu. Warsztatowe zajęcia z gospodarstwa domowego będą odbywały się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu, prowadzone będą również w restauracjach na terenie miasta oraz w Edukacyjnym Gospodarstwie Agroturystycznym "Nadmorskie Zacisze" w Mielnie. 
Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym „Okruszek”,
którego celem jest prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej i sportowej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, a także tworzenie optymalnych warunków wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Osoba odpowiedzialna za realizację projektu : Beata Rebelska.
Zadanie publiczne współfinansowane jest ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w wyniku rozstrzygniętego otwartego konkursu ofert na wspieranie realizacji
zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego w zakresie rozwoju inicjatyw edukacyjnych i budowy społeczeństwa obywatelskiego w 2018r.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK