W niezwykle interesującą podróż śladami szamanów, zabrał czytelników Biblioteki sam Jacek Hugo-Bader – reporter i autor takich książek jak: „Szamańska choroba” i „Strażnicy wolności”.

Wschód mnie woła. Tak swoje podróże podsumował Jacek Hugo-Bader - reporter „Gazety Wyborczej” od 1991 roku. W Rosji i byłych krajach Związku Radzieckiego spędził w sumie prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem i jak przyznaje autor, każda praca reportera to podróż w głąb siebie.

Jacek Hugo – Bader ma na swoim koncie wiele nagród. Był dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego książka "Skucha" była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a „Magazyn Literacki Książki” wydawany przez Bibliotekę Narodową, uznał ją za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Ciekawostką jest to, że ostatnia książka Badera „Strażnicy wolności” pierwotnie miała być krótkim tekstem dla gazety.

Podczas wczorajszego spotkania w Bibliotece, autor opowiedział o swoich dwóch książkach: „Szamańska choroba” i „Strażnicy wolności”.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo