Wiele wyzwań rozwojowych czeka Kołobrzeg, aby zapewnić mu wielowymiarowy sukces. Takie założenia przedstawiono wczoraj, podczas spotkania konsultacyjnego dotyczącego Strategii Rozwoju Miasta.

Strategia Rozwoju Miasta jest najważniejszym dokumentem wielowymiarowego planowania perspektywicznego, określającym wizję, cele oraz kierunki rozwoju Miasta, a myśląc właśnie o jego rozwoju trzeba brać pod uwagę różne cele i wyzwania, takie jak przełamanie monokultury gospodarczej i rozwinięcie innych branż w mieście, wykorzystując np. potencjał portu w Kołobrzegu.

Strategia przedstawia także duży potencjał terenów podmiejskich funkcjonalnie powiązanych z miastem. Zrównoważony rozwój odnosi się również do dzielnicy uzdrowiskowej oraz komunikacji w tej części miasta. Strategia rozwoju zakłada także poprawę atrakcyjności Kołobrzegu jako miejsca dobrego do życia dla różnych grup wiekowych. Konsultacje potrwają 35 dni tj. do 14 czerwca. Wszelkie informacje dotyczące dokumentu znajdują się na stronie urzędu.

Komentarze  
+2 # grek 2022-05-12 11:08
Były sapania i przekleństwa a później wyłączono .... :-) ;-) :-) :lol: :D :roll: :o Super strategia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo