Od września, Miasto wprowadza nowy pilotażowy program  profilaktyki nadwagi i otyłości dla uczniów trzecich klas szkół podstawowych. Program zaplanowano na  lata 2022-2024.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) otyłość w populacji dzieci jest jednym z najpoważniejszych problemów i wyzwań dla zdrowia publicznego w XXI wieku. Problem nadwagi  i otyłości u dzieci ma już charakter globalny, a sama otyłość została zakwalifikowana do chorób cywilizacyjnych, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Program przygotowany przez Miasto będzie się składał z kilku etapów. Po otrzymaniu zgody od rodziców, dzieci zostaną przebadane i według potrzeb kierowane do specjalistów. Przewidziane zostały również warsztaty i szkolenia, którymi zostaną objęte wszystkie dzieci klas trzecich oraz ich opiekunowie. 

Program został przewidziany do 2024 roku. Na cały projekt Miasto przygotowało 325 tysięcy złotych, ale będzie się również starać o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK