Umowa na przebudowę ulic Bogusława X i Jerzego podpisana
Dzisiaj odbyło się oficjalne podpisanie umowy na przebudowę ulic Bogusława X i Jerzego. Podczas konferencji prasowej przedstawiono szczegóły inwestycji.
Przebudowa ulic Bogusława X i Jerzego to ważna inwestycja nie tylko dla Osiedla Lęborskiego – z obu ulic korzysta wielu mieszkańców, a w ich sąsiedztwie znajdują się miejskie placówki: szkoła, przedszkole i żłobek. Zakres zadania jest kompleksowy i nie ogranicza się wyłącznie do jezdni. Oprócz nowych nawierzchni wykonane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa, a miejsca postojowe zostaną uporządkowane. Zachowane zostaną istniejące miejsca parkingowe, a dodatkowo powstaną nowe – przy dawnej bazie PKS. Inwestycja obejmie również prace w infrastrukturze podziemnej: kanalizacji deszczowej oraz sieci wodociągowej. Zaplanowano także modernizację oświetlenia oraz rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, w tym wyniesione przejścia dla pieszych i aktywny system ostrzegawczy „Safe Pass” w rejonie szkoły i przedszkola. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Sp. z o.o. W tej chwili trwają prace nad tymczasową organizacją ruchu. Po ich zakończeniu, zostanie zorganizowane spotkanie z mieszkańcami żeby przedstawić jej szczegóły i omówić etapy inwestycji. Wartość przebudowy ulic Bogusława X i Jerzego wynosi 6 522 406, 28 złotych. Termin realizacji to 300 dni od podpisania umowy.
Więcej w wideo.
































Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl