×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Nowe ambulanse, aparaty RTG czy instalacja gazów medycznych – m.in. na takie inwestycje marszałkowskie lecznice otrzymają w 2019 roku wsparcie z budżetu województwa. Kołobrzeski szpital nabędzie nowy pojazd sanitarny.


Decyzję o przyznaniu dotacji Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podjął po rozpatrzeniu wniosków złożonych przez dyrektorów szpitali. To oni wskazali w nich na konieczność przeprowadzenia inwestycji w swoich lecznicach. Ponad 190 tys. zł. trafi do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, który nabędzie pojazd sanitarny. Nowoczesna karetka służąca do przewozu pacjentów kosztować ma blisko 200 tys. zł. Będzie wyposażona w podstawowy sprzęt. Nowe auto to element wymiary taboru, który eksploatowany jest od 2006 i 2007 roku.


Jako pacjenci korzystamy z pomocy szpitali w całym województwie, dlatego przedstawiamy dotacje dla innych placówek medycznych:
  • Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzyma dotację w wysokości 600 tys. zł.. To umożliwi zakup wartego 700 tys. zł ambulansu neonatologicznego wraz z inkubatorem. Dotychczasowa karetka pomaga najmłodszym pacjentom od ponad 10 lat. Przewozi noworodki w stanie zagrożenia życia nie tylko z Koszalina, ale także ze szpitali powiatowych we wschodniej części Pomorza Zachodniego: z Kołobrzegu, Szczecinka, Wałcza, Połczyna-Zdroju czy Białogardu.
  • Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie sięgnął po 400 tys. zł. Dzięki finansowej pomocy wzbogaci się o nowy cyfrowy aparat RTG. Nowoczesny sprzęt podniesie standardy diagnostyki obrazowej w chorobach układu oddechowego, szczególnie, że liczba wykonywanych badań rentgenowskich w jednostce systematycznie rośnie. Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne w Szczecinie postawiło na modernizację systemu zasilania w gazy medyczne. Montaż instalacji funkcjonującej od 1984 roku obejmie Oddział Kliniczny Radioterapii i Oddział Chirurgii Onkologicznej. Ponadto zakupiona zostanie sprężarka z osuszaczem, a remont przejdą pomieszczenia piwniczne oddziałów, gdzie znajduje się instalacja. Koszt inwestycji to 105 tys. zł, z czego 100 tys. zł stanowi dotacja. Dofinansowanie musi zostać wykorzystane w bieżącym roku. W najbliższym czasie fundusze pochodzące z budżetu województwa trafią także do kolejnych marszałkowskich jednostek ochrony zdrowia.
  • Działania wspierane ze środków Urzędu Marszałkowskiego związane z zakupem specjalistycznego sprzętu czy modernizacją obiektów wpisują się w kontynuację gigantycznego procesu inwestycyjnego w lecznicach samorządu województwa prowadzonych w pespektywie unijnej 2014-2020. Z potężnym zastrzykiem środków Regionalnego Programu Operacyjnego zmiany czekają sporą część marszałkowskich podmiotów. W Szpitalu w Gryficach przebudowany zostanie budynek na potrzeby bloku operacyjnego, Oddziałów Zabiegowych oraz Oddziałów Ortopedyczno-Urazowych (koszt: 35 mln zł, wsparcie UE: 28 mln zł). W Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej zmodernizowany będzie Oddział Geriatrii, a także powstanie obiekt na potrzeby Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek, Oddziału Neurologii czy Oddziału Chorób Wewnętrznych (koszt: 57 mln zł, wsparcie z UE: 45 mln zł). Szpital Wojewódzki w Koszalinie zaplanował zmiany w opiece pediatrycznej, modernizację oddziałów w pawilonach dziecięcych oraz zakup infrastruktury służącej leczeniu chorób związanych z dezaktywacją zawodową (koszt: 29 mln zł, wsparcie UE: ok.23 mln zł). Lecznica w Kołobrzegu przebuduje Zakład  Diagnostyki Obrazowej i Izbę Przyjęć, Laboratorium Analityczne oraz Centralną Sterylizatornię (koszt: 22,6 mln zł, wsparcie UE: 18 mln zł). SZGiChP w Koszalinie utworzy zaś Centrum Opieki Długoterminowej (koszt: 14,1 mln zł, wsparcie UE: 11,3 mln zł).
Komentarze  
+4 # Katolik 2019-02-17 07:21
To podstawowy obowiązek samorządu a szumu wokół tego wiele.
Róbcie to co do Was należy za pieniądze obywateli a pacjenci sami odczują inwestycje w poprawę ich obsługi zdrowotnej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # moff 2019-02-17 19:49
To ile mamy aktywnych ambulansów na mieście. Trzy czy wciąż dwie. Był o tym szum jakiś czas temu ale nie pamiętam jak się skończyło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Ward 2019-07-09 13:48
Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z Twoim wpisem !


Feel free to visit my blog; Anka: http://soiz-edu.cieszyn.pl/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK