Działania „URD” na terenie powiatu kołobrzeskiego
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „URD”, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kontrola przestrzegania przepisów przez użytkowników hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch.
W działaniach uczestniczyło 12 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Podczas prowadzonych kontroli policjanci ujawnili łącznie 38 wykroczeń. Szczególną uwagę zwrócono na użytkowników hulajnóg elektrycznych.
Funkcjonariusze skontrolowali 19 takich pojazdów, ujawniając 12 wykroczeń. Kontrolą objęto również użytkownika urządzenia transportu osobistego, wobec którego stwierdzono 1 wykroczenie. Policjanci sprawdzali także osoby poruszające się przy użyciu urządzeń wspomagających ruch. Skontrolowano 3 osoby, ujawniając 3 wykroczenia.
Prowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz przypomnienie o obowiązku przestrzegania przepisów regulujących korzystanie z nowoczesnych środków transportu. Policja apeluje o rozwagę, stosowanie się do obowiązujących zasad i wzajemny szacunek na drogach, ścieżkach rowerowych oraz chodnikach.

































Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl