×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Wczoraj przypomnieliśmy o wprowadzonej w życie 1 października ustawie o sieci szpitali, ale zmieniły się też zasady, według których działa nocna i świąteczna opieka medyczna. W Kołobrzegu takie usługi świadczy w dalszym ciągu Regionalny Szpital.
 
 
 
 
 
W życie weszły zmiany w obsłudze nocnej i świątecznej pomocy medycznej. - Dla naszego miasta to żadna nowość – mówi Halina Olech, dyrektor ds. lecznictwa w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu: - To szpital w Koszalinie ma problem, bo oni musza to dodatkowo uruchomić, a u nas nocna i świąteczna opieka medyczna funkcjonuje już od kilku lat i nadal będzie tak działać.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz całodobowo w dni wolne od pracy i w święta. - Pacjenci niestety nie rozumieją do końca, że ta pomoc działa na zasadzie dawnego pogotowia. To pomoc nagła, tylko i wyłącznie doraźna. Lekarz POZ w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie wypisuje recept na leki w przypadku chorób przewlekłych, nie wypisuje zleceń na pieluchomajtki – pampersy oraz inne środki zaopatrzenia ortopedycznego, nie wystawia skierowań na leczenia uzdrowiskowe, ani zaświadczeń o stanie zdrowia, a takie kuriozalne przypadki też są - tłumaczy Halina Olech.
Czyli pacjent może udać się po pomoc do  punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni, gdzie przyjmuje lekarz rodzinny, może znacząco niekorzystnie wpłynąć na zdrowie. Dyrektor ds. lecznictwa dodaje: - Należy korzystać z opieki swojego lekarza rodzinnego, który pracuje od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.
Punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w regionalnym szpitalu znajduje się przy Izbie Przyjęć, wejście od strony pogotowia.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK