Tegoroczny weekend majowy trwał trzy dni. Funkcjonariusze skrupulatnie przygotowywali się do jego zabezpieczenia, aby dla wszystkich - mieszkańców regionu i podróżujących przez nasz teren – okazał się bezpieczny. W działania zaangażowana była zwiększona ilość policjantów, w tym wsparcie z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W trakcie „Majówki” policjanci wzywani byli na miejsce sześciu kolizji i jednego wypadku drogowego. Funkcjonariusze kołobrzeskiej „drogówki” przypominali, że przekraczanie dozwolonej prędkości to główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego eliminowanie z ruchu piratów drogowych to jeden z priorytetowych celów. W trakcie weekendu zatrzymali 4 kierujących którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

W niedziele policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Renault. 23-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków. Posiadał także substancje zabronione, które policjanci ujawnili podczas kontroli. Ponadto funkcjonariusze wydziału prewencji zatrzymali w poniedziałek 27-letniego kierującego pojazdem m-ki Volvo, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał we krwi ponad 1,7 promila alkoholu. O losie obu nieodpowiedzialnych kierujących zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze w miniony majowy weekend nałożyli łącznie 77 mandatów karnych, z czego 63 dotyczyły nieprzestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa, oraz skierowali 5 wniosków o ukaranie.

 

Komentarze  
+2 # Kg 2021-05-05 13:27
W majówkę na promenadzie i w wielu miejscach w Kołobrzegu tłumy ludzi bez maseczek. Żadnej reakcji kołobrzeskiej policji. Świadczy to o tym, że wybierają sobie te wykroczenia, przestępstwa, które jest im wygodniej realizować.
W mediach są zdjęcia tych tłumów bez maseczek. Bierność policji w tym zakresie to co najmniej naruszenie obowiązków służbowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Stefka 2021-05-05 15:36
I cyk pelno podrobki na Ul.Reymonta....brak kontroli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook