Starostwo podpisało umowę na dokumentację projektową ulicy Jedności Narodowej. Projekt ma powstać do końca tego roku i najprawdopodobniej w przyszłym ruszy jej przebudowa.

Ulica Jedności Narodowej to kolejna ulica w naszym mieście, która wymaga gruntownego remontu. Starostwo przygotowuje się do jej przebudowy. Jednak najpierw musi powstać dokumentacja projektowa. 

Miasto także jest w trakcie projektowania swojego odcinka ulicy Jedności Narodowej. Odcinek od torów kolejowych do ulicy Wylotowej to część należąca do powiatu. I tu planowana jest m.in. nowa nawierzchnia, oświetlenie i ciąg pieszo-rowerowy.

Aby ułatwić kierowcom wyjazd z ulicy Wylotowej na Jedności zostanie przedstawiona koncepcja budowy sygnalizacji lub ronda. W tej sprawie będą się jednak toczyć konsultacje z miastem.

Starostwo na przebudowę ulicy Jedności Narodowej będzie się ubiegało o dofinansowanie.

 

Komentarze  
+3 # Bobo 2021-05-06 05:32
Sygnalizacja swietlna tylko na takim waskim skrzyzowaniu.Napewno wiekszosc przyzna mi racje nie widze innej opcjii.Aby wybudowac rondo to potrzeba troche wiecej powierzchni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook