9 maja rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023, dlatego na stronie internetowej www.powiat.kolobrzeg.pl uruchamiona została oferta szkół na terenie powiatu.

- Zapraszam wszystkich ośmioklasistów do zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą szkół funkcjonujących na terenie Powiatu Kołobrzeskiego, którą dla Was przygotowaliśmy. Stale się rozwijamy i oferujemy nowe kierunki kształcenia, zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Liczę, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Wszystkie nasze placówki tworzą sprzyjające warunki do nauki, dając wiele możliwości rozwoju. - mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Jeżeli planujecie podjąć studia bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej, powinniście wybrać liceum ogólnokształcące lub technikum, które jednocześnie daje możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu. Na terenie miasta Kołobrzeg czekają na Was miejsca w liceach ogólnokształcących – w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza. Oba nasze licea mogą poszczycić się wysoką zdawalnością na egzaminie dojrzałości i skutecznym przygotowaniem absolwentów do pojęcia studiów wyższych w kraju i za granicą. W obu znajdziecie przyjazny klimat do rozwoju Waszych pasji i zainteresowań naukowych, sportowych, artystycznych.

Wiele nakładów włożyliśmy w odbudowę i utrzymanie na wysokim poziomie szkolnictwa zawodowego, które przygotuje każdego młodego człowieka do wkroczenia na współczesny rynek pracy i oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach, poszukiwanych na rynku pracy. Nasza oferta kształcenia zawodowego jest bardzo szeroka.

Jeżeli priorytetem jest dla Was zdobycie zawodu, powinniście wybrać naszą „Szkołę Zawodowców”, czyli Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego, w którym funkcjonują oddziały profilowane i wielozawodowe, umożliwiające zdobycie świadectwa potwierdzającego kwalifikacje w zawodach takich jak np.: kucharz, fryzjer, sprzedawca, krawiec, fotograf, piekarz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektromechanik, ślusarz, pracownik obsługi hotelowej, kelner, operator obrabiarek skrawających i wielu innych. Szkoła nieustannie się rozwija, w bieżącym roku szkolnym uruchomiliśmy w niej bardzo nowoczesną pracownię kształcenia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia absolwent może podjąć pracę lub kontynuować naukę w dwuletniej szkole branżowej II stopnia, której ukończenie umożliwia zdobycie dyplomu technika i uzyskanie wykształcenia średniego.

W Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy przygotowujemy absolwentów do pracy na morzu, kształcąc młodzież w zawodach: technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski, technik logistyk. Nowością jest uruchomienie od nowego roku szkolnego kierunku kształcenia w zawodzie technik elektroautomatyk okrętowy. Wysoką jakość kształcenia w Zespole Szkół Morskich potwierdzają certyfikaty uprawniające do szkolenia kadr morskich w żegludze krajowej i międzynarodowej.

Do czołówki techników w Polsce należy Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak, zajmujący się edukacją zawodową w obszarach: administracyjno-biurowym, gastronomiczno-hotelarskim i informatycznym. Misją szkoły jest kształcenie nowoczesnych, rozumiejących współczesny świat i swoją rolę w świecie, odpowiedzialnych liderów biznesu, informatyki, programowania, żywienia i usług gastronomicznych, handlu, hotelarstwa i turystyki czy organizacji reklamy.

W zawodzie technik informatyk kształci również Technikum Zawodowe nr 2 w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, skupiając się na przygotowaniu uczniów do zdobycia kwalifikacji i podjęcia dalszej nauki na studiach.

Na miłośników munduru czekają klasy mundurowe w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. W liceum ogólnokształcącym oferujemy miejsca w oddziale przygotowania wojskowego, w oddziale policyjnym z elementami informatyki, kryminalistyki i cyberbezpieczeństwa, w oddziale straży pożarnej (lotniskowa służba ratowniczo-gaśnicza) oraz w oddziale straży granicznej. Jeśli wybierzecie technikum w tym Zespole Szkół, będziecie mogli kształcić się w poszukiwanym na rynku pracy zawodzie - technik lotniskowych służb operacyjnych (praktyka na bazie portu lotniczego Szczecin-Goleniów).

- Serdecznie zapraszam wszystkich absolwentów szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą szkół Powiatu Kołobrzeskiego. Życzę naszym przyszłym uczniom przemyślanych i trafnych wyborów, które w przyszłości pozwolą odnosić sukcesy zawodowe. - dodaje Tomasz Tamborski.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn